دسته بندی نیازمندی ها
ورود کاربران
تبلیغ بازديد تاريخ
تعرفه درج آگهی
۲/۴ ۹۴۸
۲/۳ ۰
۲/۲ ۸۹۳۶
۲/۱ ۰
۱/۳۱ ۵۶۴۴
۱/۳۰ ۹۰۱۲
۱/۲۹ ۷۴۴۴

ثبت تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود

تغییر به معنای دگرگون کردن است اما آنچه حائز اهمیت است میزان اهمیت تغییرات است اگر تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود در دوره حیات شرکت حائز اهمیت باشد و تغییراتی را در اقامتگاه و تعداد شرکاء و میزان سرمایه و نظایر این ها که قانون به ذکر آن ها پرداخته مدنظر داشته باشد می بایست این تغییرات با تشریفات مقرر در قانون انجام پذیرد و سپس این تغییرات به علت اهمیت خود باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد اما برخی از تغییرات چندان اهمیت ندارد و اعلام آن ها به اداره ثبت شرکت ها به جهت ثبت تغییرات لازم نمی باشد که خارج از بحث ماست.
ما در این مقاله تغییراتی که دارای اهمیت زیاد است مدنظر قرار داده ایم زیرا این تغییرات مهم مستلزم رعایت تشریفات قانونی است که اگر تشریفات آن نکات قانونی به نحو مطلوب رعایت نگردد می تواند به خواسته بطلان توسط هر ذی نفع در محاکم صالحه قانونی ترتیب اثر دهد که از این بابت قانون تجارت ثبت آن ها را الزامی دانسته است تا نه تنها دستخوش سلیقه شرکاء نگردد بلکه این حق را برای سایر شرکاء که حتی دارای حداقل سهم الشرکه هستند و یا اشخاص ثالث ایجاد کند تا در صورت عدم رعایت صحیح تشریفات یا تقلب بتواند از حقوق حقه خود منتفع گردد. از جمله تغییراتی که مطابق قانون باید به ثبت اداره ثبت شرکت ها برسد از قرار ذیل می باشد :
تغییر تابعیت
ماده 110 قانون تجارت در مورد تغییر تابعیت شرکت به صراحت تعیین تکلیف نموده است : ” شرکاء نمی توانند تبعیت شرکت را تغییر دهند مگر به اتفاق آراء ”
با توجه به ماده 1 قانون راجع به ثبت شرکت ها مصوب 1310 که می گوید هر شرکتی که در ایران تشکیل گردد و مرکز اصلی آن در ایران باشد ایرانی است شرکت هایی که در ایران ثبت شده است تابعیت ایرانی دارد . قانونگذار در مورد شرکت های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت های سهامی که تصریح دارد هیچ مجمع عمومی نمی تواند تابعیت شرکت را تغییر بدهد حکم ویژه ای را مقرر داشته است که به اتفاق آراء شرکاء تبعیت شرکت قابل تغییر است.
اتفاق آراء نوعی از رای گیری است که طی آن تغییر تابعیت طرح می گردد که می بایست مورد توافق کلیه اعضاء قرار گیرد و وجود حتی یک مخالف نیز موجب تصویب آن نخواهد شد.
تغییر تابعیت به دو صورت متصور است اول انتقال جغرافیایی مرکز اداره شرکت از یک کشور به کشور دیگر دوم انتقال سیاسی مرکز اداری شرکت . به عبارت دیگر محلی که مرکز اداره شرکت در آن جا مستقر است بر اثر تجزیه کشور یا ضمیمه شدن به کشور دیگر و یا با اداره شرکت در آن جا مستقر است بر اثر تجزیه کشور یا ضمیمه شدن به کشور دیگر و یا با استقلال یافتن تحت تابعیت کشور دیگری در می آید.
آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com
ارسال آگهی: ۲۰  آبان  ۱۳۹۶  ساعت ۸  و ۳۱  دقیقه
ثبتیکال
تلفن : 0219669

اطلاعات تماس این آگهی به دلیل انقضای آن قابل مشاهده نمیباشد

جستجوی مرتبط
    جستجوگر هوشمند آگهی‌های :
تازه‌های خدمات

ليست صفحات :  ۱